JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

tālr. 64521658, 29157234

Direktore Elita Teilāne
Direktores vietniece izglītības jomā Anita Kairiša

„Bērni ir puķes pasaules dārzā, kas uz laiku ir uzticēti
mūsu mīlestībai un gādībai”
(Zenta Mauriņa)

Balvu Mākslas skola ir Balvu novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības akreditēta izglītības iestāde, kur tiek īstenota licencēta programma
“Vizuāli plastiskā māksla” kods 20V 21100 (5 un 7 apmācības gadi)

Balvu Mākslas skolā mācību gads plānots no septembra līdz maijam. Vasarā audzēkņi radoši izpaužas mācību plenērā. Nodarbības notiek 2 vai 3 reizes nedēļā saskaņā ar mācību plānu un stundu sarakstu. Ar mācību materiāliem nodrošina skola. Skolā ir mācību maksa EUR 5.69/4,00 Ls.

Pirmajā klasē tiek uzņemti bērni vecumā no 8 gadiem un no 10 gadiem divās izglītības programmās 5 un 7 apmācības gadi. Mācību noslēgumā katrs audzēknis iegūtās zināšanas izmanto sava radošā projekta realizācijai – noslēguma darbā. Izglītības programmu absolvējot audzēkņi saņem Apliecību un pēc vēlēšanās var turpināt tālākizglītību nozarē.

Iestājpārbaudījumi notiek divas reizes gadā: maijā un augustā.
Iesniedzamie dokumenti:
• vecāku aizpildīta Balvu Mākslas skolas iesnieguma veidlapa,
• dzimšanas apliecības kopija,
• divas fotogrāfijas 3x4 cm

Lūgums iepriekš pieteikties.

2014./2015.m.g. mācās 153 audzēkņi

Radošajā mākslas procesā ar audzēkņiem kopā darbojas skolotājas

Elita Teilāne– kompozīcija, zīmēšana
Anita Kairiša - kompozīcija
Olga Reče – gleznošana, zīmēšana, darbs materiālā
Elita Eglīte – veidošana, zīmēšana
Lana Ceplīte - mākslas valodas pamati, kompozīcija, darbs materiālā, zīmēšana
Līga Podkovirina – gleznošana, kompozīcija, zīmēšana, mākslas valodas pamati, darbs materiālā
Liene Šaicāne– datorgrafika
Skaidrīte Bankova- animācija

Mācību procesā audzēkņi apgūst:

ZĪMĒŠANU – iemācās konstruēt mērīt, iekomponēt lapā iecerēto zīmējumu. Apgūst prasmes strādājot ar grafīta zīmuli, tušu, krāsu zīmuļiem, krāsainajām lodīšu pildspalvām – birografiku. Darbos attēlo kluso dabu, dzīvniekus, ainavas, figurālas kompozīcijas.

GLEZNOŠANU – darbojas dažādās tehnikās – guaša, akvarelis, eļļas krītiņi, eļļas krāsas. Apgūst pirmās prasmes gleznot kluso dabu, ainavu, figurālu un dekoratīvas kompozīcijas.

KOMPOZĪCIJU – apgūst pamatlikumus un vizuālos izteiksmes līdzekļus, lai iecerētais darbs izdotos vizuāli izteiksmīgs. Darbi tiek veidoti dažādās tehnikās – zīmējums, gleznojums, kolāža, aplikācija. Ļoti svarīga ir spēja radoši domāt.

GRAFIKU – iespēja veidot darbus dažādās tehnikās – linogriezums, sgrafito, kolagrāfija, monotipija. Atspiedumus izgatavojam izmantojot grafikas spiedi.

DATORGRAFIKU – izmantojot Corel Draw un grafiskās zīmēšanas planšetes audzēkņi veido radošos darbus, izstrādājot dizainu tapetēm, flīzēm, dāvanu papīram, pilnveido zināšanas burtu mācībā radoši izstrādājot plakātus, afišas, ielūgumus un grafisko stilu.

VEIDOŠANU – apgūst tēlniecības pamatus, iepazīst Latvijas un Latgales keramiku, amata meistarus. Izmēģina paši virpot no māla, veidot no māla, plastilīna un šamota masas sīkplastikas darbus, dārza keramiku, dekoratīvas skulptūras un traukus.

MĀKSLAS VALODAS PAMATUS – iepazīst visus tēlotājas mākslas veidus dažādos laika posmos. Izmēģina praktiski dažādus mākslas stilus. Apgūst mākslas valodas terminus. Regulāri notiek muzejstundas, kur veic radošus pētījumus, mācību uzdevumus, iepazīst dažādas mūsdienu mākslas izpausmes.

DARBS MATERIĀLĀ – savas radošās kompozīcijas audzēkņi realizē – papīra plastikā, karstajā batikā, zīda apgleznošanā, filcēšanā, porcelāna un stikla apgleznošanā, dažādās tekstiltehnikās.

ANIMĀCIJU – iepazīst animācijas filmu veidus, tehniskos paņēmienus. Apgūst prasmi veidot animācijas filmas scenāriju, kustību zīmējumus, foto uzņēmumus, to apstrādes iespējas, īsfilmu montēšanu.<

Balvu Mākslas skola katru gadu rīko divas mācību ekskursijas un radošo darbnīcu nedēļas. Ekskursijās apskatam Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, muzejus, izstādes, interesantus tūrisma objektus. Radošajās darbnīcās kopā ar vecākiem lejam sveces, gatavojam dāvanas, rotājumus, pērļojam, cepam piparkūkas, filcējam, gleznojam, veidojam vides dizaina noformējumus.