"Laikmetīgās mākslas plenērs teatrālas performances rāmī" Ziemeru muižā

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Trešdiena, 17 Oktobris 2018

2018. gada 14. oktobrī  Balvu Mākslas skolas 12 audzēkņi kopā ar Alūksnes Mākslas skolas audzēkņiem piedalījās Ziemeru muižā rīkotajā radošajā svētdienā. Apmeklējām trīs darbnīcas, kurās audzēkņi mākslinieku vadībā ļāvās iedvesmai sev izveidot tērpu, aksesuārus muzikāli teatrālai performancei. Darbnīcu „mode/teātra kostīmi” vadīja māksliniece Justīne Lūce - absolvējusi LMA, kā arī 

Accademia di Belle Arti di Venezia. Darbnīcā „ papīra objekti ” Anda Poikāne - tēlniece un pieredzējusi pasniedzēja J.Rozentāla mākslas skolā rosināja veidot aksesuārus tērpam. Edward Constantijn Schouten - performanču un starpdisciplināru formu mākslinieks no Nīderlandes palīdzēja sagatavoties performancei. Kopā guvām neaizmirstamus iespaidus radoši un netradicionāli pielietojot materiālus tēlu veidošanai noteiktā stilā,  audzēkņiem bija iespēja izmantot savas angļu valodas zināšanas praksē sazinoties ar mākslinieku no Nīderlandes. Muižas telpas iespaidoja mūs ar savu noslēpumainību.

Plenēra noslēgumā darbnīcās radītie tērpi, gaismas un kustības kopā izveidoja muzikāli teatrālu performanci. Mistisku noskaņu performancē palīdzēja radīt  avangardiskās mūziķes Elizabetes Balčus eksperimentāli muzikālais skanējums. Guvām citādu pieredzi un ierosmes darbam Balvu Mākslas skolā. Paldies arī Martas Felicitas Sņegovas māmiņai Dacei Sņegovai par klātbūšanu un fotografēšanu.  

                                                                                              Elita Teilāne

Skatīts: 18979