I STARPTAUTISKAIS VIZUĀLĀS MĀKLSAS KONKURSS MĀKSLINIEKA ĢEDERTA ELIASA MĪKLU MINOT

Kategorija: 2017./2018. mācību gads Publicēts Sestdiena, 05 Janvāris 2019

Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības. 


Viens no tādiem Latvijas 20.gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta Zīlēnu mājās. 
Atzīmējot mākslinieka 130 gadu jubileju, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola  uzsāka tradīciju rīkot vizuālās mākslas konkursu par Ģ.Eliasa balvu. Konkursa tēma ik gadu tiks saistīta ar latviešu mākslinieka daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem.
 
Veiksmīga dalība konkursā Lauku ainava – tik skatam ierasta, mūžīgi tepat bijusi. Bet vai tiešām to pazīstam? Kas atveido dabas tēlu? Krāsas, ritmi, forma, ikdienišķas sadzīviskas ainas, gadalaiki, un mazas smalkas nianses. Ieraugi un iepazīsti tuvējo lauku ainavu ar mākslinieka acīm!


2. vietas Diploms Sintijai Vīksniņai  skolotāja Liene Šaicāne
Atzinība Aivai Melnei   skolotāja Olga Reče


Paldies skolotājai Olgai Reče un Lienei Šaicānei par audzēkņu sagatavošanu konkursam!

Skatīts: 2818