Jaunā mācību gada uzsākšana.

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Ceturtdiena, 14 Septembris 2023

Šogad Balvu Mākslas skola uzsāk mācību darbu neierastos apstākļos, jo skolas ēkā uzsākti būvdarbi. Nākamgad skola svinēs trīsdesmit gadu jubileju un atjaunotā Mākslas skolas ēka, kura ir celta 1936. gadā, būs vislielākā dāvana gan pilsētai, gan pedagogiem, bērniem un viņu vecākiem. 7. jūnijā Balvu novada pašvaldība noslēdza līgumu par “Balvu Mākslas skolas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu” plānotie būvdarbi ēkas energoefektivitātes uzlabošanā ir ēkas pamatu un cokola siltināšana, jumta nomaiņa un siltināšana; ēkas (fasādes) siltināšanas darbi, logu nomaiņa, ārdurvju nomaiņa, iekšējā siltumapgādes sistēmas izbūve, iekšējā elektroapgādes sistēma izbūve, t.sk. gaismekļu uzstādīšana. Šo aktivitāšu īstenošanas rezultātā tiks nodrošinātā projekta mērķa sasniegšana, ievērojami samazināsies pašvaldības izdevumi par siltuma enerģiju, tiks nodrošināts labs apgaismojuma līmenis iestādes telpas, ka arī samazināts CO2 emisijas apjoms atmosfērā. Projektā plānotie pasākumi ir jāīsteno līdz 2023.gada 31.decembrim.

Tika rasti pagaidu risinājumi skolas darbības nodrošināšanai. Tika organizēta vecāku kopsapulce un saruna par Balvu Mākslas skolas aktualitātēm. Šobrīd atrodamies trīs ēkās. Lielākā daļā mācību stundu notiek Balvu Bērnu un jauniešu centrā. Tāpat, lai optimāli nodrošinātu mācību procesu, strādājam divās plašās telpās Balvu muižā. Vēl izmantojam vienu mācību telpu Balvu sākumskolā. Pārcelt mācību norisi uz citām telpām bija liels izaicinājums. Tas ir papildus darbs kolektīvam, bet, redzot, kā skola pārtop, patiesi ir cerība, ka janvārī atgriezīsimies.

Liels darbs tika ieguldīts lai izveidotu jauno mācību stundu sarakstu tā, lai optimizētu pārvietošanos. Tā ir izaicinoša un interesanta pieredze gan man, gan direktores vietniecei izglītības jomā Anitai Kairišai, kā vadīt mācību procesu norisi un nodrošināt tehniskā aprīkojuma darbību. Pozitīvi ir tas, ka, pārskatot mācību aprīkojumu un materiālus, neizpalika savdabīga revīzija, apjaušot, kas skolā ir atstājams, kas nav. Spiestā kārtā esam pārskatījuši visus skolas skapjus un plauktus – atgriežoties skolā, nekā lieka vairs nebūs.

1.septembri sagaidījām neierastā vietā- Balvu Lāča dārzā. Bērni kopā ar skolotājām un vecākiem devās arī nelielā ekskursijā, lai iepazītu vietas, kur notiks mācību stundas. Šogad skolā mācības uzsāka 153 audzēkņi, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn. Ļoti gaidam atgriešanos skolas ēkā, lai varētu būt kopā un turpināt iedzīvināt skolas vērtības: radošumu, kvalitāti, sadarbību un attīstību! Visiem kopā tomēr ir foršāk!

Izturību un veiksmīgu jauno mācību gadu visiem vēlot,

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne.

Lasīt tālāk ...

1.septemris Balvu Mākslas skolā

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Svētdiena, 27 Augusts 2023

 

Jauni iespaidi un prasmes Londonas amatniecības nedēļā ,,London Crafts week 2023’’.

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Ceturtdiena, 18 Maijs 2023

No 9.līdz 12.maijam izmantoju lielisku iespēja piedalīties un apmeklēt Londonas amatniecības nedēļu ,,London Crafts week 2023’’.

 

Londonas amatniecības nedēļa ir amatniecību,mākslu, dizainu un inovāciju popularizējošs pasākums,kas notika 200 dažādās lokācijas Londonā. Guvu iedvesmu no Londonas centrā esošajām amatnieku studijām, izstāžu zālēm, darbnīcām un paraugdemonstrējumiem. Iepazinu dažādos PIMLICO ROAD salonu interjerus, kuri piepildīti ar augstas kvalitātes amatniecības izstrādājumiem. Apskatīju Mayfair galeriju. Daudz redzēju un salīdzināju. Piedalījos radošā meistarklasē. Anglijā daudz domā un strādā pie tā, lai samazinātu atkritumus, daudzas lietas tiek pārstrādātas un izveidoti jauni dizaina produkti. No plastikāta kafijas krūzītēm 3d printeris izgatavo īpašas skulptūras, apavus. Redzēju no jūras aļgēm izveidotu iepakojumu sulām un daudz citu ideju.

Guvu daudz iespaidu, novērtēju savas prasmes. Lai arī mūsdienās izmanto daudz tehnoloģijas, amatniecībai ir nākotne, jo roku darbs tiek augstu novērtēts.

Paldies Latgales plānošanas reģionam par doto iespēju piedalīties šajā pasākumā. Iegūtās zināšanas, prasmes un iespaidus izmantošu arī strādājot, runājot Balvu Mākslas skolā ar audzēkņiem. Augustā rīkošu meistardarbnīcu, lai dalītos pieredzē ar Balvu Mākslas skolas un Balvu novada profesionālās ievirzes skolotājiem.

Balvu Mākslas skolas skolotāja, keramikas amata meistare Elita Eglīte.

Lasīt tālāk ...

Noslēguma darbu aizstāvēšana.

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Pirmdiena, 12 Jūnijs 2023

31. maijā Balvu Kultūras un atpūtas centrā Balvu Mākslas skolas 7.klases audzēkņi aizstāvēja savus noslēguma darbus, kurus varēs aplūkot līdz 22.jūnijam. Laipni aicināti!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg

Būsiet mīļi gaidīti uz atvērto durvju dienu!

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Piektdiena, 12 Maijs 2023