Radošā darbnīca ar mākslinieci Sandru Krastiņu

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Ceturtdiena, 11 Jūlijs 2019

7.maijā Balvu novada muzejā Balvu Mākslas skolas audzēkņi kopā ar  Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem piedalījās radošajā darbnīcā, mākslinieces Sandras Krastiņas vadībā. Izmēģināja ar tāfeles krītu veidot zīmējumus uz melna papīra. Radīto darbu izstāde bija skatāma Muzeju naktī Balvu Bērnu un jauniešu centrā.

8.maijā piedalījāmies Balvu Novada muzejā Sandras Krastiņas personālizstādes “Es nezinu, ko nezinu. Abrene” izstādes atklāšanā.

Uzzinājām, ka ideja izstādei radusies iedvesmojoties no muzejos un arhīvos veiktajiem pētījumiem, tiekoties

 ar cilvēkiem un uzklausot viņu stāstus. Izstāde veidota kā procesuāls izpētes projekts – tā nav kā noslēgts tēmas rezumējums, bet gan kā informatīvi papildināms lielums. Ko mums katram nozīmē vārds “Abrene”? Jautājums paliek atklāts arī šobrīd.

Izstāde deva iespēju citādi palūkoties uz mākslu, uz mākslas un vēstures mijiedarbību, tā rosināja aizdomāties par zūdošo un paliekošo, par vērtībām. Mākslinieces stāstījums par ideju un izpildījuma tehnikas meklējumiem bija ļoti interesants un bērniem ļāva vairāk saprast- ar ko tieši šīs izstādes darbi ir īpaši.

Paldies Balvu novada muzejam un māksliniecei Sandrai Krastiņai par iespēju darboties un iegūto izpratni par izstādes tēmas nozīmīgumu un sarunu par mākslu un mākslinieka atbildību.

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne

ms3.jpgms5.jpgms6.jpgms7.jpgms8.jpgms11.jpgtmb20190509145935.jpg

Skatīts: 197