Interjera dizaina projekts Balvu Mākslas skolai- sapnis par mūsdienīgu skolu!

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Otrdiena, 05 Jūlijs 2022

Interjera dizaina projekts Balvu Mākslas skolai- sapnis par mūsdienīgu skolu!

 

Balvu Mākslas skola 2021. gada izskaņā uzsāka saziņu ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātestopošajiem interjera dizaineriem. Apgūstamās programmas mērķis ir sagatavot mākslas, arhitektūras, interjera dizaina un radniecīgo nozaru teorijā balstītus, interjera dizainera profesijas standartam atbilstošus un sadarbībā ar darba devējiem profesionālas pamatiemaņas apguvušus interjera dizainerus, kas ir kompetenti plānot un īstenot pamatoti funkcionālas un augstvērtīgas estētiskas telpiskās vides izveidi.

Pateicoties programmas direktores Mg. design, Mg. art, Mg. paed., docentes Diānas Apeles atsaucībai tika panākta vienošanās, ka mācību procesa ietvaros tiks izstrādāts dizaina projekts Balvu Mākslas skolas iekštelpām. Sadarbības rezultātā studenti ieguva praktisku iespēju savu prasmju attīstīšanai reālā vidē un Balvu Mākslas skola ieguva skolas interjera dizaina projektu. Topošās interjera dizaineres Profesionālā bakalaura studiju programmas “Interjera dizains” pilna laika studiju 3.kursa studentes- Jana Kozule un Baiba Medinika ķērās pie darba. Tika veikta pamatīga izpēte apkopojot dažādus ar skolu saistītus aspektus, tika izzinātas Balvu Mākslas skolas vajadzības, apmeklēta skola klātienē. Rezultātā Balvu Mākslas skola ir ieguvusi vizuāli skaistu interjera dizaina projektu. Aplūkojot rezultātu, var droši teikt-ir izdevies! Telpas ir ne tikai funkcionālas, bet tās simbolizē Balvu Mākslas skolas vērtības un filozofiju. Vizualizācijās aplūkojamas skolas telpas, krāsu koloristika, iekārtojums, mēbeles... Ir radīts sapnis par to, kādai būtu jāizskatās mūsdienīgai Balvu Mākslas skolai. Sākumā taču ir jābūt skaidram- ko mēs gribam un tad var meklēt iespējas kā to realizēt.

Jaunajā mācību gadā Balvu Mākslas skolas audzēkņus iepazīstināsim ar interjera dizainera profesiju, iespējām to apgūt Latvijā un tepat Rēzeknes  Tehnoloģiju akadēmijā.  Balvu Mākslas skolas izstāžu zālē izveidosim  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātesinterjera dizaineru diplomdarbu izstādi. Stāstīsim arī par izstrādāto Balvu Mākslas skolas skolas interjera dizaina koncepciju. Mūsu audzēkņiem tas būs interesanti un varbūt kādu no bērniem rosinās saistīt savu nākotnes profesiju ar interjera dizainu.

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne

Dažas vizualizācijas no projekta.