Mākslas Dienas ir sākušās!

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Otrdiena, 18 Aprīlis 2023

 

Pateicoties uzsāktajai veiksmīgai sadarbībai ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru arī šogad no 14. aprīļa līdz 19. maijam  varam saviem skatītājiem un audzēkņiem piedāvāt Balvu Mākslas skolas izstāžu zālē mācību procesu papildinošu izstādes ekspozīciju no Daugavpils Marka Rotko krājumiem. Šogad priecājamies par iespēju eksponēt simpozija “Marks Rotko 2016” dalībnieces Erdmutes Blahas (Vācija)  gleznu izstāde ,,Abstrakcijas”. Lai Balvu Mākslas skolas audzēkņi varētu pētīt šādu abstrakciju tapšanu un gūt izpratni par ideju, mūsu audzēkņiem notiks arī praktiskas darbošanās.

,, Abstrakcija ir pārvēršana, nevis aizmiršana; novērojums, kas turpina Rilkes atziņu, ka jebkuram attēlam pa priekšu nāk materiāla stimulācija. Procesā, kurā materiāls pārvēršas glezna, viņā saredz personības atklāšanos. Tas parāda rezultātu, kuru Erdmutei Blahai devis nepārtrauktais darbs pie procesa koncepcijas – noteiktu skatījumu uz pasauli. Pat ārpus glezniecības pasauli veido krāsas, virsmas, formas. Abstrakcija ir tikai viens veids kā to pajēgt.” Tā par Erdmutes Blahas darbiem raksta Holgers Helgibs. (Kompozīcijas. Atbildēt tumsai. Erdmutes Blahas darbu katalogs 2019.gads.)

Erdmutes-Blahas-(Vācija)--gleznu-izstāde-,,Abstrakcijas”-Balvu-Mākslas-skolā.jpegErdmutes-Blahas-(Vācija)--gleznu-izstāde-,,Abstrakcijas”1-Balvu-Mākslas-skolā.jpegErdmutes-Blahas-(Vācija)--gleznu-izstāde-,,Abstrakcijas”2-Balvu-Mākslas-skolā.jpegErdmutes-Blahas-(Vācija)--gleznu-izstāde-,,Abstrakcijas”3-Balvu-Mākslas-skolā-.jpeg
   

Afiša 

14.aprīlī plkst.16.00  Balvu novada muzejā notika Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un galerijas ,,Sivia” vadītāja Māra Čačkas personālizstādes   atklāšana un   tikšanās ar mākslinieku. Savus darbus Māris Čačka izstāda kopš 1997. gada Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, Vācijā, Ukrainā un Polijā. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, tostarp "Nenoteiktie, noteiktie un pateiktie" Latgales kultūrvēstures muzejā Rēzeknē (2016), "Noteiktie un nenoteiktie dialogi" Mākslas stacijā "Dubulti" (2018), "Klātienes dialogi" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (2021).

Klātienē klausījāmies Māra Čačkas stāstījumu un audzēkņi izmantoja iespēju uzdot ar mākslu un radošo procesu saistītus jautājumus. Izstādes ekspozīcija apskatāma līdz 3.jūnijam. Prieks par veiksmīgu sadarbību starp Balvu novada Muzeju, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Balvu Mākslas skolu. Pasākumu noslēdzām ar kopīgu foto un atziņu, ka Mākslas Dienas ir sākušās! 

Fotogrāfiju autors Dace Teilāne.

Afiša.jpegBalvu-Novada-muzeja-apmeklētāji.jpgBalvu-Novada-muzejā-1.jpgBalvu-Novada-muzejā-2.jpgBalvu-Novada-muzejā-3.jpgElita-Teilāne.jpgMāris-Čačka.jpg

 

 

 

Skatīts: 581