Bērnu un jauniešu konkurss DARINI KALENDĀRU 2017 „Solis gleznā”
Tuvojoties Latvijas simtgadei, vairākiem izciliem latviešu gleznotājiem tiek svinētas apaļas jubilejas. 2016. gadā tiek atzīmēta Jaņa Rozentāla 150. gadadiena, 2017. gadā aprit 130 gadi kopš Ģederta Eliasa, 145 gadi kopš Vilhelma Purvīša un 148 gadi kopš Johana Valtera dzimšanas.
Šo gleznotāju darbi ir daļa no Latvijas kultūras kanona, viņi ir veidojuši latviešu kultūru caur mākslu, pratuši savos darbos ietekmēties no dažādām kultūrām un mākslas skolu tradīcijām, bet vienmēr savā mākslinieciskajā izteiksmes veidā pratuši saglabāt un izcelt savas tautas vērtības un radīt latviešu mākslas estētikas principus.
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Kultūras Ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas nacionālais Mākslas muzejs, Memoriālo muzeju apvienība, „LIELVĀRDS” organizēja konkursu „Solis gleznā”, lai tuvinātu vēsturiskās vērtības un mūsdienīgo, rosinot bērnus un jauniešus pievērsties Latvijas mākslas vēstures izzināšanai un interpretācijai ar interaktīvo izglītības tehnoloģiju palīdzību. Nodrošinot platformu interaktīvai un inovatīvai mācību pieredzei par Latvijas mākslas vēsturi.
13 bērnu un jauniešu fotogrāfijas, kas attaino latviešu glezniecības meistaru darbus, tiks iekļautas īpašā 2017. gada kalendārā, kas jau piekto reizi top UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un izglītības uzņēmuma “Lielvārds” konkursā “Darini kalendāru”. Šogad tā devīze bija “Solis gleznā”. Konkursam tika iesniegti vairāk nekā 300 darbi no 80 Latvijas skolām ar interpretācijām par četru Latvijas glezniecības meistaru – J. Rozentāla, J. Valtera, Ģ. Eliasa un V. Purvīša – daiļradi.
Zināmi jauniešu darbi, kas tiks iekļauti Janim Rozentālam un viņa laikabiedriem veltītajā 2017. gada kalendārā
Laureātu sarakstā ir arī Balvu Mākslas skolas audzēkņu:
- Nikolas Tokarevas, Lindas Balules un Gustava Kairiša darba interpretācija J.Rozentāla gleznai “Vasara Kurzemē”;
- Nika Kevina Petrova, Sanda Livzenieka un Anetes Vigules darba interpretācija J.Valtera gleznai “Gleznotājs”.
Kopā ar audzēkņiem darbojās skolotāja Anita Kairiša.
Paldies audzēkņiem par atraktīvu darba rosību, uzdrīkstēšanos ietērpties gleznas varoņos un iekāpt mākslinieku ainavās.
Skatīts: 2759